Jaki skaner dokumentów do biura najlepszy

office

Urządzając  biuro bądź dokonując w nim rewolucyjnych porządków chcemy by było ono tak zaplanowane oraz zorganizowane aby na co dzień służyło nam swoją pomocą zwłaszcza w pracy gdzie spędzamy większość dnia a dzięki dobrej organizacji jesteśmy w stanie sporo tego czasu zaoszczędzić. Obecnie dużo czasu dodatkowego zyskujemy  również dzięki sprzętom technologicznym, w jakie wyposażony jest obecnie rynek, to dzięki nim nie jesteśmy zmuszeni przepisywać tekstu ręcznie na kartkę bądź odbijać coś za pomocą kalki.

Drukarka, komputer, kserokopiarka – to sprzęty, które w biurze stanowią podstawę funkcjonowania aby można było rozpocząć biurową. Jednakże w tym artykule zajmiemy się kwestią skanera, który podobnie jak jego  elektroniczni sąsiedzi jest niezastąpiony i odwala naprawdę dobrą robotę! Wygoda i komfort, jaki gwarantuje jego posiadanie przekonuje coraz więcej pracodawców, osób fizycznych oraz właścicieli mniejszych firm, zwłaszcza tych którzy cenią sobie profesjonalizm oraz skuteczność.  Zanim  jednak dokonamy zakupu skanera dobrze jest rozważyć do czego najbardziej jest on nam potrzebny i na jak dużą skalę będziemy go używać. Obecnie istnieje bardzo wiele modeli skanerów, gdzie niekoniecznie każdy musi spełnić nasze oczekiwania względem naszych potrzeb dlatego warto  je sprecyzować oraz określić parametry na jakie zwracamy uwagę bowiem tylko dzięki takiej weryfikacji będziemy mogli stać się zadowolonymi użytkownikami skanera.

Do określenia potrzeb oraz oczekiwań względem skanera potrzebna jest niezbędna wiedza na jego temat: Jakie są rodzaje skanera, jakie parametry powinny dla nas – jako przyszłych użytkowników być znaczące, czy potrzebujemy skaner stacjonarny, mobilny a może sieciowy, który wybrać do biura?

To pytania, na które należy znać odpowiedź przed dokonaniem zakupu a wtedy sukces i zadowolenie mamy gwarantowane!

Jeżeli chodzi o rodzaje skanera wyróżnia się takie jak:

  • skaner płaski  określany mianem „the most popular” czyli najczęściej wybierany, zresztą nie bez powodu jego praca jest bardzo prosta, uruchamia się po umieszczeniu papieru na szklanej płycie, gdzie wybierając opcje skanuj uruchamia się i dokonuje skanowania, po którym gotowy dokument mamy w pliku, gotowym do otwarcia np. na komputerze,
  • skaner ręczny zdecydowanie rzadziej używany, jest on wybierany  przez osoby którzy pracują mobilnie, poza biurem, to urządzenie przenośne które umożliwia ręczne skanowanie w miejscu, w którym w danej chwili się użytkownik znajduje. Jest wygodne w użyciu niemniej zdecydowanie nie tak komfortowe jak model opisany wcześniej,
  • skaner slajdów – to urządzenie coraz mniej wykorzystywane, dawniej wykorzystywany przez studentów na uczelni, obecnie zdarza się, że korzystają czasami z niego biblioteki, niemniej jednak zdecydowanie odchodzi się od tego rodzaju osiągania skanów,
  • skaner szczelinowy – swój największy sukces odniósł ponad dwie dekady temu, niemniej jednak obecnie został jeszcze bardziej dopracowany technologicznie i obecnie cieszy się równie bogatym zainteresowaniem zwłaszcza w dużych korporacjach, urzędach oraz pracach biurowych ze względu na niezwykłe atuty nadzwyczajnej efektywności wykonywania skanów dwustronnie nawet w masowych ilościach, stąd urządzenie robi naprawdę niesamowite wrażenie swoją pracą.

kserokopiarka

Powyżej przedstawione zostały pokrótce rodzaje skanerów oraz ich krótka charakterystyka wykonywanych przez nich czynności, mając je na względzie trzeba jak wcześniej zauważono jednak uwzględnić swoje potrzeby – czyli ile zamierzam skanować w ciągu dnia pism, chociaż w przypuszczalnej ilości? To bardzo ważne by odpowiedzieć sobie na to pytanie ponieważ planowanie nabycia takiego rodzaju sprzętu, odpowiedz ta wskaże po części jakiego rodzaju urządzenie powinno nas zainteresować. Być może szacując ilość skanowanych kartek dziennie wykluczy potrzebę zakupu skanera szczelinowego, który jest dość kosztowny lub przeciwnie pracując w dużej fabryce  biurowej ze względu na setki dziennie skanowanych dokumentów do komputera właśnie takie sprzęt jest nam niezbędny w pracy. Jeżeli zakup skanera do firmy ma być przeznaczony do pracy dla wielu użytkowników, którzy będą podłączeni bezpośrednio pod niego to warto wybrać skaner sieciowy, który taką opcję jak najbardziej umożliwi pracownikom.

Jednymi z istotnych również parametrów podczas zakupu skanera, obok których nie można przejść obojętnie jest prędkość drukowania – rekordzistą drukowania pod kątem prędkości jest jednomyślnie skaner szczelinowy, więc jeśli takiej cechy oczekujemy od niego to nie warto się wahać nad jego zakupem, ponieważ w tek kategorii jest niepokonany. Układ optyczny – jest on wybierany w zależności od rodzaju skanowanych materiałów w przypadku dokumentów papierowych odpowiedni jest układ optyczny CIS, w przypadku skanowania fotografii oraz rzadziej dokumentów papierowych  to odpowiednim układem optycznym jest CCD. Klawisze funkcyjne to również istotny element podczas wyboru skanera z takiego powodu ponieważ warto dopilnować by wybrany sprzęt nie posiadał w nadmiarze takich klawiszy co wpłynie znacznie na trudność obsługi urządzenia.

Wybór skanerów jest współcześnie niezwykle rozmaity, warto jednak przed jakąkolwiek decyzją naprawdę podejść do tej kwestii profesjonalnie i przeanalizować wszelkie wyżej poruszone czynniki oraz parametry skanera, tylko dzięki zastosowaniu metody krok po kroczku wybierzemy odpowiedni dla siebie skaner. Z pewnością nie warto sugerować się dotychczas, ulubioną firmą technologiczną jaką darzymy sympatią ponieważ szybko może się okazać, że z najbardziej ulubionego producenta stanie się naszą wersją ala „skanera”, zatem nie pozwólmy na taką sytuację!

Artykuł stworzony we współpracy z serwisem drukarek z Częstochowy – firmą Optima MD. Po więcej tego typu poradników zapraszamy na stronę https://www.optima-md.com oraz na bloga firmowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *