Jak dobrać lustro do łazienki

lustro do makijażu

W profesjonalnych salonach kosmetycznych wizażyści wykonują makijaż etapami, patrząc nie tylko na samą modelkę, ale także na jej odbicie w lustrze. Pozwala to stylistom ocenić wynik ich pracy. Aby uzyskać idealny makijaż, ważna jest nie tylko wysoka jakość kosmetyków, ale także kompetentna organizacja przestrzeni i właściwy dobór lustra.

Zalety luster do makijażu

Lustra do makijażu są wszechstronne, ponieważ można je zainstalować na toaletce lub na ścianie. Bardzo często są wyposażone w specjalne klipsy magnetyczne. Główną cechą wyróżniającą lusterka do makijażu jest to, że są wyposażone w oświetlenie LED. Zaletą podświetlanych luster jest to, że można od razu zobaczyć i skorygować błędy makijażu takie jak:

  • niedoskonałe cieniowanie linii podkładu, cieni lub pudru;
  • nierówny koloryt twarzy;
  • peeling skóry;
  • błędy podczas nakładania szminki.

Rodzaje luster do makijażu

Lustrzane powierzchnie zazwyczaj różnią się kształtem i rozmiarem. Najczęściej wybierane są średniej wielkości lustra owalne lub prostokątne. Istnieje kilka rodzajów luster, z których każde ma unikalne właściwości. Lustro z zewnętrznym podświetleniem jest zazwyczaj umieszczone wewnątrz szyby. Dzięki dużej mocy lamp można rozpoznać nierównomierny koloryt twarzy, obecność luk podczas unoszenia brwi. Lustro podświetlane od wewnątrz charakteryzuje się zastosowaniem lamp LED, które są zamontowane pod matowym szkłem. Dzięki takiemu ustawieniu światło jest miękkie. Takie oświetlenie sprzyja wykonaniu naturalnego, dziennego makijażu. Niestety takie podświetlane lustra są stosunkowo drogie. W przypadku zewnętrznego podświetlenia nie pełni ono specjalnej funkcji podczas nakładania makijażu. Ma za zadanie jedynie prawidłowo oświetlić twarz. Ponadto lustra mogą być panoramiczne lub powiększające. Najczęściej do makijażu używa się luster panoramicznych.

Rozmiar

Rozmiar lustra jest ważny z dwóch powodów: po pierwsze powinien zapewniać komfort tobie i innym użytkownikom łazienki, a po drugie podkreślać styl i dekorować pomieszczenie. Kluczową funkcją lustra jest realistyczne odbicie postaci. Za tym oczywistym stwierdzeniem kryje się prosta rada: lustro powinno znajdować się na wysokości oczu każdego, kto w nie spojrzy – twoich, dzieci, twojego małżonka. Jeśli chodzi o szerokość lustra, to zależy to głównie od wielkości łazienki i wyposażenia. Uważa się, że lustro powinno być mniej więcej tego samego rozmiaru (lub nieco mniejsze) co stolik nocny, nad którym się znajduje. Pamiętaj też, że szerokie lustro optycznie powiększa przestrzeń – to prawdziwa zaleta w przypadku małych pomieszczeń.

Czarne lustro łazienkowe z łamanym wysięgnikiem
Czarne lustro łazienkowe z łamanym wysięgnikiem – armadesi.pl

Oświetlenie

Powinieneś uważnie dobierać oświetlenie do łazienki, ponieważ pozwoli ci to dobrać ton szminki lub podkładu. Preferuj oświetlenie zbliżone do światła dziennego. Żarówki ciekłokrystaliczne zapewniają odpowiednią jakość oświetlenia i znacznie oszczędzają energię. Wybierz żarówki A ++, A + lub A, które są szczególnie skuteczne. Niektóre lustra są wyposażone w źródła światła na górnej krawędzi. Możesz wybrać lustro z żarówkami umieszczonymi u góry lub po bokach lustra, a nawet na obwodzie lustra. Powinieneś też zrozumieć także, że lustro, które rzuca mniej cienia na twoją twarz, odbija ją w najkorzystniejszym świetle podczas nakładania makijażu, gdy źródło światła znajduje się bezpośrednio na poziomie twarzy.

Lustro z półkami na przybory toaletowe

Lustro to centralny element łazienki. To właśnie przed nim spędzasz większość czasu. Zatem to w pobliżu lustra układasz akcesoria i kosmetyki. Istnieje kilka rozwiązań w tym aspekcie:

  • Lustro z półkami, na których możesz umieścić wszystko, czego potrzebujesz: szczoteczkę do zębów, grzebień, kosmetyki dekoracyjne, ulubione perfumy, kosmetyki do codziennej pielęgnacji.
  • Lustrzana szafka. Wewnątrz możesz również schować rzeczy, które nie są widoczne na widoku, na przykład leki lub niektóre artykuły higieniczne.

Wykonanie

Wybierając model lustra przede wszystkim należy zwrócić uwagę na substancję nałożoną na tylną powierzchnię produktu. Najczęściej jest to:

  • Tytan.
  • Srebro.
  • Aluminium z domieszką miedzi.
  • Amalgamat.

Od tego będzie zależeć jakość odbicia. Różne rodzaje powłok mają również różne oddawanie barw. Najtańszą jest powłoka amalgamatowa wykonana z niestabilnego stopu. Aluminium z domieszką miedzi jest stosunkowo tanie, ale jego jakość jest nieco wyższa. Aluminium dobrze odwzorowuje kolory, ale sam obraz nie jest wyraźny, a nieco zniekształcony. Dlatego, aby uzyskać wysokiej jakości makijaż, wizażyści nie zalecają kupowania luster ściennych wykonanych z aluminium. Lustra do makijażu https://armadesi.pl/33-lusterka-do-makijazu z powłoką srebrną kosztują znacznie więcej niż dwie poprzednie opcje. Jednak są bardzo odporne na wysoką wilgotność. Dzięki temu lustro można zainstalować również w łazience. Posrebrzane lustra polecane są nawet przez wizażystów. Najdroższa jest powłoka tytanowa. Produkty z niego wykonane są trwałe i jak dokładnie odwzorowują obraz.

One thought on “Jak dobrać lustro do łazienki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *