Jak przedłużyć żywotność ekranu iPhone X

Zazwyczaj zakup Apple IPhone X wiąże się z dużym wydatkiem, dlatego warto zadbać o swój nabytek od samego początku. Na rynku dostępne są różne zabezpieczenia smartfonów czy IPhonów, od pokrowców, etui i folii, kończąc na szkle hartowanym. Jednak kupując Iphona raczej nie będziemy chcieli chować go w etui czy pokrowcu, tylko eksponować modny wygląd eleganckiej obudowy.

Szkło Hartowane na iPhone X kompatybilne z etui
Szkło Hartowane na IPhone X – Typ Anti Spy

Aby nasz kultowy IPhone nie stracił swego uroku oraz wartości poprzez pojawienie się gustownego pajączka na środku ekranu najlepszym pomysłem będzie inwestycja w szkło hartowane, które w porównaniu do folii jest bardziej trwałe i nie zasłoni tak jak etui naszego Iphona. I choć zapewne będzie nas kosztować więcej niż folia, lepiej zabezpieczy ekran i będzie dużo trwalsze.

Szukając szkła hartowanego na Iphona X w większości proponowanych ofert znajdziemy szkła o twardości 9H, co należy rozumieć przez takie oznaczenie? Jest to stopień twardości i wytrzymałości danego szkła hartowanego, która mierzona jest skalą Mohsa, posiadającą 10 poziomów. Oznacza to, że szkło o twardości 9H bez problemu ochroni nasz wyświetlacz przed zarysowaniami ponieważ jest ono niezwykle wytrzymałe.  Gdy będziemy posiadać takie szkło na ekranie swojego  Apple IPhone X nie powinniśmy martwić się o jego wyświetlacz wkładając go do kieszeni lub torebki wraz np. z kluczami.

Aby szkło spełniało swoją funkcję pamiętajmy o jego prawidłowym dopasowaniu, w przypadku IPhona X posiadającego niemal bezramkowy ekran, szkło powinno zabezpieczać całą jego powierzchnię wraz z zaokrąglonymi brzegami nie zakłócając przy tym korzystania z funkcji facelD. Budowa szkła oraz jego pokrycie klejem zapewni jego dokładne przyleganie na całej powierzchni ekranu zabezpieczając przed wnikaniem zanieczyszczeń w obrębie czujników oraz przedniej kamery. Szkło jest odporne na rozkruszenie dzięki konstrukcji MultiLayer, a jego grubość wynosząca zaledwie 0,3 mm nie zakłóci

Szkło hartowane do iphone X na tył i na przód
Szkło hartowane do IPhone X na tył i przód

korzystania z ekranu dotykowego i Apple 3D Touch. Łatwe czyszczenie dzięki powłoce oleofobowej pozwoli na zachowanie nienagannego wyglądu naszego Iphone X przez cały czas użytkowania. Szkło nie wpływa również na odbiór barw, jest idealnie przezroczyste dzięki czemu barwy pozostają naturalne i żywe.

Aby zamontować szkło możemy skorzystać z punktu, który oferuje taką usługę, jednak samodzielny montaż nie jest trudny. W zestawie ze szkłem znajdziemy instrukcję montażu wraz z niezbędnymi akcesoriami takimi jak ściereczka z alkoholem do odtłuszczenia powierzchni naszego ekranu, naklejkę do usuwania zanieczyszczeń oraz ściereczkę z mikrofibry. Przy montażu należy dokładnie oczyścić powierzchnię ekranu, wypozycjonować szkło i przykleić, po czym delikatnie docisnąć do powierzchni wyświetlacza, aby usunąć pęcherzyki powietrza. Montaż szkła na wyświetlaczu naszego IPhona warto wykonać w pomieszczeniu w którym nie unosi się kurz, który może dostać się pomiędzy powierzchnię szkła i ekranu.

Biorąc pod uwagę wartość naszego IPhona X  inwestycja w jego dodatkową ochronę wydaje się niezbędna. Warto zatem rozważyć zakup szkła hartowanego, które zapewni nam spokojne użytkowanie i nie zakłóci ładnego wyglądu naszego urządzenia.

One thought on “Jak przedłużyć żywotność ekranu iPhone X”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *