Rolety plisowane do okien dachowych

pokój z oknem dachowym

Rolety plisowane są rodzajem systemów przeciwsłonecznych, które szybko zyskują popularność, szczególnie jeśli chodzi o projektowanie okien do domów.

Zalety plis

Pomimo stosunkowej wysokiej ceny, plisy harmonijkowe mają ogromną przewagę nad innymi systemami, dlatego dziś zajmuje przodującą pozycję. Oczywiście mówimy o plisach, wykonanych przy użyciu specjalnej technologii z najwyższej jakości materiału. W porównaniu z tradycyjnymi żaluzjami plisy mają kilka zalet, zarówno podczas pracy, jak i montażu. Ten rodzaj systemu ochrony przeciwsłonecznej nazywamy plisem, ponieważ głównym elementem stosowanym w produkcji jest plisowana tkanina. Kurtyna połączona z profilem aluminiowym jest kontrolowana za pomocą koronki przechodzącej przez całą długość zasłon. I jest przymocowana do bębna, przez który gromadzone są plisy.

Rolety lub zwykłe zasłony rzadko są w stanie w pełni kontrolować ilość światła słonecznego wpadającego do pokoju. Plisowane żaluzje tego typu wykonane są z wysokiej jakości materiału, który pozwala na większą kontrolę nad światłem wpadającym przez otwory okienne. Inną unikalną właściwością plis jest instalacja na otworach okiennych o niestandardowym wyglądzie, niezależnie od tego, czy są to okna nachylone, czy poziome.

Pomimo faktu, że instalacja plis harmonijkowych nie jest wcale skomplikowana, zalecamy skonsultowanie się ze specjalistą. Nie tylko poprawnie wykona wszystkie niezbędne pomiary okna, przeprowadzi instalację, ale także pomoże ci wybrać odpowiednią plisę. Niewłaściwa instalacja nawet najpiękniejszej plisowanej struktury nie pozwoli ci stworzyć niezbędnego ciepła i komfortu w domu.

nowoczesny dom

Obsługa rolet

Rolety tego typu są instalowane w obiektach miejskich, a także w domach wiejskich. Oryginalność i niezwykły design przyciąga klientów. Za ich pomocą właściciel pokoju na poddaszu może całkowicie chronić się przed światłem księżyca i światłem słonecznym.

Zasłony plisowane mają dodatkowe opcje i akcesoria. Aby uprościć zarządzanie takim systemem ochrony przeciwsłonecznej, opracowano różne przedłużacze i uchwyt sterowania kurtyną. Aby plisowane zasłony pozostały wyjątkowo czyste przez długi czas, zastosowano specjalny skład chemiczny, którym impregnowana jest plisowana tkanina. Dzięki takiej impregnacji kurzu i zanieczyszczeń są one odpychane od zasłon, co oszczędza twój czas, ponieważ nie będziesz musiał go tracić na pielęgnację i czyszczenie plis.

Aby wyczyścić plisę, konieczne jest użycie wilgotnej szmatki wzdłuż fałd zasłon i aluminiowej ramy. Kolejną zaletą zasłon jest oszczędność miejsca w pobliżu okna. Uwolniona przestrzeń stanowi dodatkową dekoracyjną dekorację wnętrza. Koszt takiej rolety zależy od kilku aspektów. Oczywiście głównym czynnikiem jest konstrukcja mechanizmu sterowania kurtyną i rodzaj plis. Konstrukcja mechanizmu sterującego może obejmować silnik elektryczny, który pozwala przesuwać wybrane fałdy, a nie wszystkie jednocześnie. Bez względu na wybrany model – rolety tego typu nadają mieszkaniu wyjątkowy i stylowy charakter. Łączą one w sobie funkcjonalność z wysoką estetyką.

One thought on “Rolety plisowane do okien dachowych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *