Bożonarodzeniowe dekoracje okna

kupujemy ozdoby okienne świąteczne

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku. Wszyscy zawsze przeżywamy go w sposób szczególny. Lubimy udekorować nasz dom odpowiednio do tego, co nam w duszy gra i nie chodzi tutaj tylko o choinkę oraz kilka innych najbardziej oczywistych miejsc. Jednym z najciekawszych pomysłów, jakie możemy zaprosić do naszego domu, są dekoracje okienne. A tych mamy naprawdę spory wybór.

Czasami nie potrzeba nic nowego

Co nowego potrzebujemy do zrobienia ładnych Bożonarodzeniowych dekoracji okiennych? Tak naprawdę to zupełnie nic nie musimy mieć, bo już wszystko mamy. O rzeczach dodatkowych poniżej, ale na wstępie można zacząć od tego, co już mamy pochowane po szufladach. Są to najzwyklejsze ozdoby choinkowe i stroiki, które stawialiśmy na meblach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić je na parapecie. Na firance można powiesić chociażby bombki, ale akurat lepiej jest unikać szklanych elementów. Znacznie lepszym pomysłem jest porozwieszanie rzeczy, które będą odporne na uderzenia, bo nawet podmuch wiatru z uchylonego okna może sprawić spore problemy.

Świecące stojaki

Jednym z hitem tego roku na pewno będą świecące stojaki na parapety. Nazwa może nie brzmi zbyt zachęcająco, ale efekt jest jak najbardziej piorunujący. Są to bowiem zazwyczaj proste, ale wyjątkowo ładne konstrukcje, które wieczorem zaczynają świecić delikatnym światłem. Może to być prosta makieta sani mikołaja lub zazwyczaj gwiazda betlejemska w różnych kolorach. Podświetlenie sprawia, że wygląda to naprawdę znakomicie.

Przybranie z zielonych gałązek

W oknach, gdzie zazwyczaj nie ma firanek lub możemy łatwo firanki usunąć, a taka opcja nie wydaje nam się świętokradztwem, możemy w bardzo zmyślny sposób stworzyć ciekawą konstrukcję opartą przede wszystkim o zielone gałązki rozwieszone po obwodzie okna w jego górnej połowie. Lepiej będzie, jeśli to będą gałązki sztuczne, ale prawdziwe też mogą być. Dokładamy do nich trochę drobnych ozdób choinkowych i jest pięknie.

Wycinanki z papieru

Jeśli w domu mamy małe dzieci lub sami lubimy bawić się w wycinanie z papieru, możemy stworzyć na okna ładne scenki, dzięki którym nasze okna staną się małą galerią sztuki. Najczęściej na okna trafia stajenka lub przyprószony śniegiem krajobraz miasta. Jest to stosunkowo proste i bardzo tanie, a do tego całkiem efektowne.

Wycinane śnieżynki

Podobnie można zawiesić przy oknie płatki śniegu wycinane z kartek papieru. Dla osób cierpliwych, które zrobią dokładne i unikalne wzory, takie ozdoby będą prawdziwą wizytówką domu. W wersji mini przygotowywanej razem z dziećmi, tez będzie bardzo sympatycznie.

dziewczynka siedzi przy świątecznym oknie

Śnieg w sprayu

Jedną z nowości świątecznych jest śnieg w sprayu. Nie jest to nowość sama w sobie, bo jest z nami od dawna, ale dopiero się porządnie upowszechnia. Można za jego sprawą namalować coś ciekawego na oknie lub zrobić tak zwane negatywy, czyli przyłożyć chociażby prostą gwiazdę do okna i psiknąć na nią śniegiem z puszki. W ten sposób powstaną kontury figury i będzie to efekt nawet ładniejszy niż wtedy, gdyby na oknie miała się pojawić ładna wycinanka z papieru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *